Gaiss siltumsūknis – veids kā ietaupīt naudu un rūpēties par vidi!

Gaisa siltumsūknis ir atjaunojamās enerģijas tehnoloģija, kas iegūst siltumu no ārpuses esošā gaisa un izmanto to ēkas iekštelpu apsildīšanai. Tā ir efektīva un videi draudzīga apkures sistēma.

Gaisa siltumsūknis darbojas, absorbējot siltumu no āra gaisa un pēc tam saspiežot un izlaižot to mājās augstākā temperatūrā. Gaisa siltumsūknis strādā pēc tāda paša principa kā ledusskapis, bet otrādi: tā vietā, lai atdzesētu gaisu, gaisa siltumsūknis to uzsilda.

Gaisa siltumsūkni parasti izmanto apgabalos ar mērenu klimatu, un pēdējos gados tie ir kļuvuši populāri to energoefektivitātes, rentabilitātes un videi draudzīgo iemeslu dēļ. Gaisa siltumsūkņus var izmantot gan apkurei, gan dzesēšanai, padarot tos par daudzpusīgu risinājumu dzīvojamām un komerciālām telpām. Tos var izmantot arī kopā ar citām apkures sistēmām, piemēram, gāzes vai eļļas katliem, lai nodrošinātu papildu siltumu vēsākā laikā.

Viena no galvenajām gaisa siltumsūkņu priekšrocībām ir to efektivitāte. Tie var nodrošināt līdz pat 3 siltuma vienībām uz katru patērētās elektroenerģijas vienību, padarot to par lielisku alternatīvu tradicionālajām apkures sistēmām. Turklāt gaisa siltumsūkņi rada mazāk kaitīgo vielu uz vidi nekā tradicionālās apkures sistēmas. Padarot tās par videi draudzīgāku risinājumu, atšķirībā no tradicionālajām apkures sistēmām, kurās izmanto fosilo kurināmo. Gaisa siltumsūknis darbojas ar elektrību un nerada nekādas emisijas.

Gaisa siltumsūkņu apkope ir ļoti svarīga, lai tā darbotos efektīvi un nodrošinātu, ka sistēma turpina darboties ilgtspējīgi. Gaisa siltumsūkņu apkope ietver filtru pārbaudi un nomaiņu, āra bloka tīrīšanu, aukstumaģenta līmeņa pārbaudi un visu komponentu pareizu darbību. Gaisa siltumsūkņa apkopes biežums būs atkarīgs no konkrētās sistēmas un ražotāja ieteikumiem. Taču parasti to ir ieteicams veikt reizi gadā, apkopes uzticot kvalificētiem tehniķiem.

Gaisa siltumsūkņa uzstādīšana parasti ietver āra bloka uzstādīšanu uz līdzenas virsmas, vislabāk izvēloties uzstādīt uz zemes vai paaugstinājuma. Gaisa siltumsūkņu uzstādīšanai tiek ietverta āra bloka novietošana, kurā ir kompresors, siltummainis un ventilators, un to savienošanu ar iekštelpu, kas izplata siltumu visā ēkā. Uzstādīšanas process var ilgt no dažām stundām līdz pāris dienām atkarībā no sistēmas sarežģītības un ēkas izmēra.

Gaiss siltumsūkni var uzstādīt dažādās vietās, tostarp dzīvojamās mājās, dzīvokļos un komerciālās ēkās. Tie ir īpaši piemēroti lielām biroju telpām vai noliktavām. Tos var izmantot arī kopā ar citām atjaunojamās enerģijas tehnoloģijām, piemēram, saules paneļiem, lai nodrošinātu pilnīgu zaļās enerģijas risinājumu.

Gaiss siltumsūkņu priekšrocības:

  • Augsta apkures efektivitāte pie zemas āra temperatūras;
  • Funkciju vienkāršība, energoefektivitāte un ilgmūžība;
  • Gaisa cirkulācija izkliedē siltumu no citiem siltuma avotiem;
  • Nodrošina ideālu iekštelpu klimatu visu gadu;
  • Apkure ziemā un dzesēšana vasarā;
  • Zema CO2 emisija;
  • Energoefektīvs;
  • Klusa darbība;

Noslēgumā jāsaka, ka gaiss siltumsūknis ir efektīvs un videi draudzīgs veids, kā sildīt un atdzesēt māju. Ar pareizu apkopi un uzstādīšanu tie var nodrošināt rentablu un ilgtspējīgu risinājumu. Ja apsverat iespēju uzstādīt gaisa siltumsūkni, ir svarīgi konsultēties ar kvalificētu gaisa siltumsūkņu speciālistu, lai nodrošinātu ideālāko izvēli, un gaisa siltumsūkņu pareizu uzstādīšanu un uzturēšanu.

www.klimatasistemas.lv veic gaisa kondicionieru uzstādīšanu, apkopi visā Latvijas teritorijā. Piedāvā arī gaiss-gaissgaiss-ūdens, zemes siltumsūkņu uzstādīšanu, ventilācijas sistēmas uzstādīšanu/ apkopi.

Ieteikt: