Kādēļ ventilācijas sistēma ar rekuperatoru ir vajadzīga katrā mājā?

Ventilācijas sistēma ar rekuperatoru ir sistēmas veids, kas paredzēts energoefektivitātes un iekštelpu gaisa kvalitātes uzlabošanai.

Tas darbojas, izmantojot ierīci, ko sauc par rekuperatoru, lai pārnestu siltumenerģiju no izplūstošā gaisa uz ienākošo gaisu, kas var palīdzēt samazināt enerģijas patēriņu un izmaksas.

Ventilācijas sistēmas ar rekuperatoru galvenā sastāvdaļa ir pats rekuperators. Šī ierīce parasti ir izgatavota no siltummaiņa plāksnēm vai siltuma atgūšanas riteņa, kas paredzētas siltumenerģijas pārnešanai no izplūstošā gaisa uz ienākošo gaisu.

Rekuperators darbojas, uztverot izplūstošā gaisa siltumenerģiju un nododot to ienākošajam gaisam, pirms tā tiek izplatīta visā ēkā. Rekuperators parasti atrodas ventilācijas sistēmas gaisa apstrādes iekārtā (AHU) vai atsevišķā blokā, kas ir savienots ar gaisa apstrādes iekārtu.

Rekuperatorā izplūstošais gaiss tiek iesūknēts ar pieplūdes ventilatoru, bet ienākošais gaiss tiek ievilkts ar izplūdes ventilatoru. Abas gaisa plūsmas iet cauri rekuperatoram atsevišķos kanālos, un siltumenerģija tiek pārnesta no vienas plūsmas uz otru.

Rekuperators var atgūt līdz pat 80% siltumenerģijas no izplūstošā gaisa, kas var palīdzēt samazināt HVAC sistēmas enerģijas patēriņu. Tas laika gaitā var radīt ievērojamus enerģijas ietaupījumus un izmaksu ietaupījumus. Turklāt rekuperators var palīdzēt uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti, noņemot piesārņotājus un smakas.

Ventilācijas sistēma ar rekuperatoru ir lielisks papildinājums jebkurai mājai vairāku iemeslu dēļ:

  1. Pirmkārt, tas var palīdzēt uzlabot energoefektivitāti, atgūstot siltumenerģiju no izplūstošā gaisa un izmantojot to ienākošā gaisa uzsildīšanai. Tas var palīdzēt samazināt HVAC sistēmas enerģijas patēriņu un samazināt enerģijas izmaksas.
  2. Otrkārt, tas var palīdzēt uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti, izvadot no gaisa piesārņotājus un smakas. Rekuperators var izfiltrēt putekļus, alergēnus un citus piesārņotājus no gaisa, padarot to tīrāku un veselīgāku.
  3. Treškārt, tas var palīdzēt samazināt mitruma līmeni mājās, novēršot pelējuma rašanos. Ventilācijas sistēma ar rekuperatoru var palīdzēt izvadīt no gaisa lieko mitrumu, samazinot pelējuma risku.
  4. Ceturtkārt, tas var palīdzēt uzlabot vispārējo komfortu un dzīves kvalitāti mājās vai ofisā. Ventilācijas sistēma ar rekuperatoru var palīdzēt radīt komfortablu un patīkamu dzīves vidi, kas var palīdzēt uzlabot vispārējo pašsajūtu.

Kā uzstādīt ventilācijas sistēmu ar rekuperatoru mājai vai ofisam?

Ventilācijas sistēmas uzstādīšana ar rekuperatoru var būt sarežģīts process, un to vislabāk var veikt profesionāls HVAC uzstādītājs, tomēr šeit ir vispārīga instrukcija, kā soli pa solim uzstādīt ventilācijas sistēmu ar rekuperatoru:

  1. solis: Plānojiet sistēmas izkārtojumu un dizainu: Pirms ventilācijas sistēmas ar rekuperatoru uzstādīšanas ir svarīgi izplānot sistēmas izkārtojumu un dizainu. Tas ietver gaisa apstrādes iekārtas, kanālu un ventilācijas atveru izmēra un atrašanās vietas noteikšanu. Ir svarīgi ņemt vērā ēkas plānojumu, telpas lielumu un cilvēku skaitu, kas izmantos telpu.
  2. solis: uzstādiet gaisa apstrādes iekārtu un rekuperatoru: gaisa apstrādes iekārta un rekuperators ir galvenās ventilācijas sistēmas sastāvdaļas. Gaisa apstrādes iekārta jāuzstāda vietā, kas ir viegli pieejama apkopei un remontam. Rekuperatoram jābūt savienotam ar gaisa apstrādes iekārtu un pareizi noslēgtam, lai nodrošinātu pareizu darbību.
  3. darbība. Uzstādiet gaisa vadu. Caurules tiek izmantotas, lai sadalītu ienākošo un izejošo gaisu visā ēkā. Cauruļvadam jābūt pareizi izolētam un noslēgtam, lai nodrošinātu pareizu gaisa sadali un novērstu noplūdes.
  4. solis: uzstādiet ventilācijas atveres: ventilācijas atveres tiek izmantotas, lai sadalītu ienākošo un izejošo gaisu visā ēkā. Ventilācijas atveres jāuzstāda vietās, kur ir viegli piekļūt, lai veiktu ventilācijas sistēmu apkopi un remontu.

www.klimatasistemas.lv veic gaisa kondicionieru uzstādīšanu, apkopi visā Latvijas teritorijā. Piedāvā arī gaiss-gaissgaiss-ūdens, zemes siltumsūkņu uzstādīšanu, ventilācijas sistēmas uzstādīšanu/ apkopi.

Ieteikt: